2025 yil 14-oktabr kuni Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida mahalla tizimini yana-da takomillashtirish va joylarda ishlarni samarali tashkil etish masalalari yuzasidan videoselektor yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Unda hududlar tozaligiga ham alohida eʼtibor qaratilib, mahallaning ozodaligi shu yerda yashayotgan aholi, “mahalla yettiligi”, hokimning “yuzi” ekanligi taʼkidlandi.
Davlatimiz rahbari tashabbusi bilan butun respublikada tozalik va ozodalik oyligi eʼlon qilinishi belgilandi. Bu borada mas'ullarga 24 soat ishlaydigan brigadalar tashkil qilib, tozalikka urg'u berish bo‘yicha tegishli topshiriqlar berildi.
Barchani tozalik oyligida faol ishtirok etishga, duch kelgan joyga chiqindi tashlamaslikka, ogohlikka chaqiramiz.
Sanitar faoliyatga oid taklif va murojaatlarni bizning 71) 247-02-11 va 71) 247-79-21 dispetcher raqami orqali qoldirishingiz mumkin.

14 октября 2025 года под председательством Президента Шавката Мирзиёева состоялось видеоселекторное совещание, посвящённое вопросам дальнейшего совершенствования системы махалли и организации эффективной работы на местах. На совещании было подчеркнуто особое внимание к вопросам чистоты территорий. Отмечено, что чистота и благоустроенность махалли отражают отношение её жителей, «семёрки махалли» и являются показателем деятельности хокима.
В связи с этим по инициативе Главы нашего государства по всей республике объявлен месяц чистоты и благоустройства. Призываем всех активно участвовать в месячнике чистоты, не выбрасывать мусор в неположенных местах и проявлять бдительность.
Предложения и обращения, касающиеся санитарно-очистных услуг вы можете оставить по телефонам диспетчерской службы: