Chiqindilarni olib ketish xizmatiga to'lov qilishni unutmang!!!Bugun Shayxontohur tumani "O'rda" mahalla fuqarolar yig'inida sohaga oid savollar va takliflarni o‘rganish maqsadida navbatdagi sayyor qabul tashkil etildi.
Sayyor qabul jarayonida tumanda istiqomat qiluvchi fuqarolar, tibbiyot birlashmalari vakillari, xususiy uy-joy mulkdorlari shirkatlari rahbarlari hamda mutasaddi tashkilotlar mas’ul xodimlari ishtirok etdilar.
Tashkil etilgan ochiq va jonli muloqot davomida aholining sanitar soxaga oid muammolari, taklif va tashabbuslari tinglandi.
Har bir murojaat yuzasidan mas’ullar tomonidan joyida huquqiy tushuntirishlar berildi va mavjud muammolarni bartaraf etish bo‘yicha amaliy choralar belgilandi.
Bunday ochiq muloqotlar aholining ehtiyoj va muammolarini bevosita eshitish va hal etish, shuningdek, davlat organlari bilan fuqarolar o‘rtasidagi aloqalarni mustahkamlashga xizmat qilmoqda.

Будет реализован проект в сфере управления строительными отходамиСегодня в махалле "Урда" Шайхантахурского района был организован очередной выездной приём с целью изучения вопросов и предложений, касающихся соответствующей сферы.
В ходе выездного приёма приняли участие жители района, представители медицинских объединений, руководители товариществ собственников жилья, а также ответственные сотрудники соответствующих организаций.
Во время приёма были выслушаны проблемы, предложения и инициативы граждан, связанные с санитарной сферой. По каждому обращению ответственными лицами были даны правовые разъяснения на месте и намечены практические меры по устранению существующих проблем.
Выездные приемы способствуют непосредственному изучению проблем населения, их системному решению, а также укреплению связи между государственными органами и гражданами.