Bayram muborak, Aziz Ustozlar!!2025 yil 19-21 iyun kunlari O‘zbekiston poytaxti yashil innovatsiyalar markaziga aylanadi: Central Asian Expo (CAEx) ko‘rgazmalar majmuasida birinchi marta Eco Expo Central Asia 2025 xalqaro ekologik texnologiyalar ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi.
"Eco Expo Central Asia 2025" mintaqada ilg‘or ekologik texnologiyalar, amaliyotlar va yechimlar almashish uchun birinchi ixtisoslashtirilgan platformadir. Bu yerda ekologiya sohasidagi sun’iy intellektdan tortib, suvni tejash bo‘yicha yechimlar, yashil energetikadan tortib ekoturizmgacha bo‘lgan barcha yo‘nalishlar namoyish etiladi. Markaziy Osiyo ilk bor Turkiya, Xitoy, BAA, Yaponiya, Koreya Respublikasi, Saudiya Arabistoni, Germaniya va boshqa 25 dan ortiq mamlakatdan eksponentlarni to‘playdi.
Eco Expo eksponentlari uchun bu nafaqat o‘zlarining yashil tashabbuslarini namoyish etish, balki yangi bozorlarga chiqish, hamkorlik aloqalarini o‘rnatish, ekologik innovatsiyalardan ilhomlanish va global ekologik trendning bir qismiga aylanish imkoniyatidir. Bu yerda ishbilarmonlik uchrashuvlari, taqdimotlar, ekspertlar panellari, shuningdek, startaplar va ekologik loyihalar taqdimotlari o‘tkaziladi.
Eco Expo Central Asia 2025 - bu Markaziy Osiyodagi eng muhim ekologik tadbirning bir qismi bo‘lish uchun noyob imkoniyatdir. Uch kun davomida ko‘rgazma mintaqaning ekologik kun tartibini o‘zgartira oladigan va barqaror va ekologik texnologiyalar sohasida tadbirkorlikni rivojlantirish uchun yangi istiqbollarni ochadigan maydonga aylanadi.

С праздником, Дорогие Учителя!!С 19 по 21 июня столица Узбекистана станет центром зеленых инноваций: в выставочном комплексе Central Asian Expo (CAEx) впервые пройдет Международная выставка экологических технологий Eco Expo Central Asia 2025.
Eco Expo Central Asia 2025 — первая в регионе специализированная платформа для обмена передовыми экологическими технологиями, практиками и решениями. Здесь будет продемонстрировано всё: от искусственного интеллекта в экологии до решений в области водосбережения, от зеленой энергетики до экотуризма. Впервые Центральная Азия соберет экспонентов из более чем 25 стран, включая Турцию, Китай, ОАЭ, Японию, Республику Корея, Саудовскую Аравию, Германию и другие.
Для экспонентов Eco Expo — это возможность не просто продемонстрировать свои зеленые инициативы, но и выйти на новые рынки, наладить партнерские связи, вдохновиться экологическими инновациями и стать частью глобального экологического тренда. Здесь пройдут деловые встречи, презентации, экспертные панели, а также представления стартапов и экологических проектов.
Eco Expo Central Asia 2025 — это уникальная возможность стать частью важнейшего экологического события в Центральной Азии. В течение трёх дней выставка станет площадкой, способной изменить экологическую повестку региона и открыть новые перспективы для развития предпринимательства в сфере устойчивых и экологичных технологий.